Breakdance

Hyppää breakin energiseen maailmaan iloisella asenteella! Breakdance -tunteja järjestetään lapsille ja nuorile Piikkiön toimipisteessämme.

Afro amerikkaisesta kulttuurista 70-luvulla syntynyt katutanssilaji, jonka perusliikkeitä harjoitellaan tunnilla sekä lattiatasossa että ylätasossa. Tunneilla kehitetään voimaa, ketteryyttä ja liikkuvuutta battleja unohtamatta.

Lukujärjestykset on päivitetty ja ilmoittautuminen kursseille on auki!

PIIKKIÖN LUKUJÄRJESTYS 2019-2020

Maanantai

16.30-17.45 Baletti edistyneet / Marko
17.45-18.45 Showdance 1 yli 14 v / Marko
18.45-19.30 Breakdance alle 12 v / Samppa
19.30-20.30  Breakdance yli 12 v / Samppa

Tiistai

15.15-16.15  EK 8-12v / Riikka
16.15-17.15 Baletti III-IV lk. 10-13 v / Riikka
17.15-18.15  Nykytanssi yli 13 v / Riikka
18.15-19.15 Baletti V-VI lk. / Riikka 
 

Keskiviikko 

15.30-16.30 Lyrical yli 11 v / Riikka
16.30-17.30 Baletti III-IV lk. 10-13 v / Riikka
17.30-18.15 Tanssimix 6-8 v / Riikka
18.15-19.30 Baletti V-VI lk. / Riikka

Torstai

15.30-16.30 EK junnut / Emmi
16.30-17.30 Latinoshow 9-12 v / Emmi 
17.30-18.00 Tenavatemmellys 1-3 v / Emmi
18.00-18.45 Lastentanssi 3-4 v / Emmi
18.45-19.30 Lastentanssi 5-6 v / Emmi
19.30-20.30 Latinoshow yli 13 v (heels) / Emmi
 

Perjantai

15.00-16.00 Ladies 60 + / Marko  
16.00-17.00 Showdance 12-14v / Marko
17.00-18.00 Showdance 8-12 v / Marko
18.00-19.00 Baletti edistyneet / Marko
19.00-20.15 Showdance 2 yli 16 v / Marko

Lauantai

12.00-13.30 EK junnut (TSP junnut) joka toinen viikko / Marko

SAUVON LUKUJÄRJESTYS 2019-2020

tiistai

15.00-15.45 Nykytanssi 7-12v / Marko
15.45-16.45 Baletti yli 13v / Marko
16.45-17.45 Nykytanssi yli 13v / Marko

Keskiviikko

15.15-16.15 Latinoshow yli 13 v / Emmi
16.15-17.00 Streching ( sopii kaiken ikäisille) / Emmi
18.00-19.00 Bodyweight aikuisille / Emmi

Perjantai

13.20-14.05  Showdance  7-11 v (tarkoitus ehtiä koulukyytiin) / Emmi
14.05-14.50 Latinoshow 7-11v / Emmi
15.00-16.00 Showdance 1 yli 11 v / Emmi
16.00-16.45 Fit4dance yli 13 v / Emmi
16.45-17.45 Showdance 2 yli 13 v / Emmi
 

MYNÄMÄEN LUKUJÄRJESTYS 2019-2020

Maanantai

15.15-16.15  Show-Mix yli 13 v (Mihi-tunti) / Riikka
16.15-17.15 Nykytanssi edistyneet yli 13 v / Riikka
17.15-18.00 Lastentanssi 3-5 v / Riikka
18.00-18.45 Show Kids 6-8 v / Riikka

Keskiviikko 

15.30-16.30 Baletti V-VI lk. yli 12 v / Marko
16.30-17.30 Showdance 1 yli 13 v / Marko
17.30-18.30 Showdance yli 30 v / Marko

Perjantai

15.30-16.30  Showdance 9-12v / Aliisa
16.30-17.15  Tanssiakrobatia yli 8v / Aliisa
17.15-18.15 Baletti V-VI lk. / Aliisa
18.15-19.45 EK junnut ja aikuiset / Aliisa

AURAN LUKUJÄRJESTYS 2019-2020

torstai

16.30-17.30 Dancemix 9-12 v / Riikka
17.30-18.15 Alkeisbaletti I-II lk. / Baletti I lk. 7-10 v /  Riikka
18.15-19.00 Lastentanssi 4-6 v / Riikka

Ilmottaudu tunneille ja kursseille!

Siirry nettivaraukseen »