Nykytanssi

Nykytanssilla tarkoitetaan tämän hetken näyttämötaiteen kehollisia tekniikoita . Improvisaatio, oman luovuuden hyödyntäminen ja lattian käyttö ovat tälle tyylilajille ominaisia työvälineitä.

Nykytanssitunnilla harjoitellaan kehon hallintaa, koordinaatiota, lattiaharjoitteita sekä tehdään koreografioita, joissa hyödynnetään muun muassa oman kehon painoa ja painovoimaa. Lisäksi voidaan tehdä improvisaatiopohjaisia harjoitteita, joissa kannustetaan omaan luovaan, vapauttavaan tekemiseen.

Lukujärjestykset on päivitetty ja ilmoittautuminen kursseille ALKAA 25.6.2021!

PIIKKIÖN LUKUJÄRJESTYS 2021-2022

Maanantai

16.30-17.30 Baletti III-IV lk. 10-13v / Marko
17.30-18.30 Lyrical yli 11v / Marko
18.30-19.30 Showdance 2 yli 14v / Marko
19.30-20.30 Baletti V-VI lk. yli 14v / Marko

Tiistai

15.45-16.45 EK 12-14v / Riikka
16.45-17.45 Baletti III-IV lk. 10-13v / Riikka
17.45-18.30 Tanssimix 6-8v / Riikka
18.30-19.30 Showdance 8-12v / Emmi
19.30-20.30 Zumba / Emmi
20.30-21.00 Stretching / Emmi
 

Keskiviikko 

17.00-17.45 TikTok-Dance 8-12v / Jatta
17.45-18.45 Valmistava EK 8-12v / Jatta
18.45-19.45 Hiphop yli 12v / Jatta

Torstai

16.45-17.15 Tenavatemmellys 1-3v / Emmi
17.15-18.00 Lastentanssi 3-4v / Emmi
18.00-18.45 Lastentanssi 5-6v / Emmi
18.45-19.45 Workout by Point (aikuiset + EK) / Emmi
19.45-20.45 Latinoshow jatko avoin / Emmi
 

Perjantai

15.00-16.00 Ladyt 60v+ / Marko  
16.00-17.00 Showdance 1 12-14v / Marko
17.00-18.00 Showdance 8-12v / Marko
18.00-19.00 Baletti V-VI lk. yli 14v / Marko
19.00-20.00 Nykytanssi yli 13v / Marko

Lauantai

10.00-10.45 Breakdance alle 12v / Samppa + Jasper
10.00-11.15 Breakdance yli 12v / Samppa + Jasper

sunnuntai 

18.45-19.45 Dance 30v+ (vaihtuva teema) / Nina

SAUVON LUKUJÄRJESTYS 2021-2022

maanantai

14.45-15.45 Nykytanssi 8-12v / Marko

Keskiviikko

15.00-16.00 EK 8-12v / Emmi
16.00-17.00 Latinoshow 1 12-14v / Emmi
17.00-18.00 Latinoshow 2 yli 15v / Emmi
18.00-19.00 Workout by Point (aikuiset) / Emmi

Perjantai

13.30-14.15  Showdance  7-11v / Emmi
14.15-15.00 Latinoshow 7-11v / Emmi
15.00-16.00 Showdance 1 12-14v / Emmi
16.00-16.30 Strength4Dance yli 12v / Emmi
16.30-17.00 Stretch4Dance yli 12v / Emmi
17.00-18.00 Showdance 2 yli 14v / Emmi
18.00-19.00 Zumba / Emmi
 

MYNÄMÄEN LUKUJÄRJESTYS 2021-2022

Maanantai

17.15-18.15 Showdance 8-12v / Meiju
18.15-19.00 Show Kids 6-8v / Meiju
19.30-20.30 Showdance 1 yli 13v / Meiju HUOM! Tunti pidetään Palloiluhallilla

tiistai

17.00-17.45 Lastentanssi 3-5v / Marko
17.45-18.30 Alkeisbaletti 6-9v / Marko

keskiviikko

14.30-15.30 Showmix yli 11v (MiHi) / Marko
15.30-16.30 Baletti V-VI yli 12v / Marko
16.30-17.30 Nykytanssi yli 13v / Marko
17.30-18.30 Showdance 30v+ / Marko

AURAN LUKUJÄRJESTYS 2021-2022

torstai

15.30-16.30 Baletti I-II lk. 10-12v / Riikka
16.30-17.15 Alkeisbaletti 7-9v / Riikka
17.15-18.00 Lastentanssi 3-6v  / Riikka

Ilmottaudu tunneille ja kursseille!

Siirry nettivaraukseen »