Kisaryhmät / EK

Kilpailu- ja katselmustoimintaan valmentavaa opetusta on tarjolla Tanssistudio Pointin Mynämäen, Sauvon ja Piikkiön toimipisteissä. EK-ryhmät ovat tarkoitettu motivoituneille oppilaille, jotka ovat valmiita käymään tunneilla vähintään kolme kertaa viikossa. EK- eli erikoiskoulutusryhmässä tanssivat 7-12 vuotiaat valitsevat tuntitarjonnasta itselleen vähintään kaksi tanssituntia EK-ryhmän oman tunnin lisäksi ja yli 13 vuotiaat valitsevat vähintään kolme tanssituntia EK-ryhmän oman tunnin lisäksi.

EK-ryhmiä on tarjolla 7-12 vuotiaille, sekä junnuille/aikuisille.

Lukujärjestykset on päivitetty ja ilmoittautuminen kursseille on auki!

PIIKKIÖN LUKUJÄRJESTYS 2020-2021

Maanantai

16.45-17.45 Baletti III-IV lk. 10-13v / Marko
17.45-18.45 Lyrical yli 11v / Marko
18.45-20.00 Baletti V-VI lk. yli 14v / Marko
20.00-21.00 Nykytanssi yli 13v / Marko

Tiistai

16.00-17.00 EK 8-12v / Riikka
17.00-18.00 Baletti III-IV lk. 10-13v / Riikka
18.00-18.45 Tanssimix 6-8v / Riikka
18.45-19.45 Zumba / Emmi
19.45-20.30 Stretching / Emmi
 

Keskiviikko 

17.00-18:00 Breakdance yli 12v / Samppa
18:00-18.45 Breakdance alle 12v / Samppa
18.45-19.45 Hiphop yli 12v / Jatta

Torstai

16:00-17:00 EK junnut / Emmi
17.00-17.30 Tenavatemmellys 1-3v / Emmi
17.30-18.15 Lastentanssi 3-4v / Emmi
18.15-19.00 Lastentanssi 5-6v / Emmi
19.00-20.00 Latinoshow avoin (heels) / Emmi
 

Perjantai

15.30-16.30 Showdance 1 12-14v / Marko  
16.30-17.30 Showdance 8-12v ryhmä 1 / Marko
17.30-18.30 Showdance 8-12v ryhmä 2 / Marko
18.30-19.30 Baletti V-VI lk. yli 14v / Marko
19.30-20.30 Showdance 2 yli 14v / Marko

Lauantai

12.00-13.30 EK junnut (TSP junnut) joka toinen viikko / Marko

SAUVON LUKUJÄRJESTYS 2020-2021

maanantai

15.15-16.00 Nykytanssi 7-12v / Marko

Keskiviikko

15.15-16.15 EK 7-12v / Emmi
16.15-17.15 Latinoshow yli 13v / Emmi
17.15-18.00 Stretching / Emmi
18.00-19.00 Bodyweight aikuisille / Emmi

Perjantai

13.20-14.05  Showdance  7-11v (tarkoitus ehtiä koulukyytiin) / Emmi
14.05-14.50 Latinoshow 7-12v / Emmi
14.50-15.50 Showdance 1 yli 11v / Emmi
16.00-16.45 Fit4dance yli 13v / Emmi
16.45-17.45 Showdance 2 yli 13v / Emmi
18.00-19.00 Zumba / Emmi
 

MYNÄMÄEN LUKUJÄRJESTYS 2020-2021

Maanantai

15.15-16.15 Mihi-tunti yli 11v / Anniina
16.15-17.15 Showdance 1 yli 13v / Anniina
17.15-18.15 Discodance alkeet 8-12v / Anniina
18.15-19.00 Show Kids 6-8v / Anniina

Keskiviikko 

15.30-16.30 Baletti V-VI lk. yli 12v / Marko
16.30-17.30 Nykytanssi yli 13v / Marko
17.30-18.30 Showdance yli 30v ryhmä 1 / Marko

Perjantai

16.45-17.45 Showdance 9-12v / Aliisa
17.45-18.45 Baletti V-VI lk. yli 12v / Aliisa

Lauantai

11.15-12.00 Lastentanssi 3-5v / Riikka
12.15-13.00 Alkeisbaletti 6-9v / Riikka 
13.00-14.00 Showdance yli 30v ryhmä 2 / Marko
 

AURAN LUKUJÄRJESTYS 2020-2021

torstai

15.30-16.30 Baletti I lk. 8-12v / Riikka
16.30-17.15 Alkeisbaletti 6-8v / Riikka
17.15-18.00 Lastentanssi 3-6v  / Riikka

Ilmottaudu tunneille ja kursseille!

Siirry nettivaraukseen »