Tenavatemmellys

Tenavatemmellys on tarkoitettu 1-3-vuotiaille ja siihen osallistutaan oman, tutun aikuisen seurassa. Tenavatemmellystä järjestetään vain Piikkiön toimipisteessämme.

Tenavatemmellyksessä lapsi ottaa ensiaskeleet tanssin maailmaan musiikin, lorujen ja leikkien kautta. Tunti on tarkoitettu aikuisen ja lapsen väliseksi yhteiseksi hetkeksi, jossa harjoitellaan aikuisen avustuksella kunkin ikäryhmän lapsen motoriikalle sopivia taitoja.

PIIKKIÖN LUKUJÄRJESTYS 2018-2019

 Maanantai

15.30-16.30 Baletti IV-V lk 12+
16.30-17.30 Baletti edistyneet
17.30-18.15 Lastentanssi 3-4 v
18.15-18.45 Tenavatemmellys 1-3 v, yhdessä aikuisen kanssa
18.45-19.30 Breakdance 6-9 v
19.30-20.30  Breakdance 9-13 v

Tiistai

15.30-16.30  Hip Hop /akrobatia 9-12 v
16.30-17.30 Nykytanssi 9-12 v alk/jatko
17.30-18.30  Nykytanssi 13 + alk/jatko
18.30-19.30 Baletti edistyneet
19.30-20.30 EK Birgsut

Keskiviikko 

15.15-16.15 Baletti IV-V lk 
16.15-17.15 Baletti I lk 9-10 v
17.15-18.15  Baletti II lk
18.15-19.00 Tanssimix 6-8 v
20.00-21.00 Heels 13+

Torstai

16.00-17.00 Baletti I lk
17.00-17.45 Alkeisbaletti I-II lk
17.45-18.30 Esibaletti 6 v
18.30-19.15 Lastentanssi 4-5 v 
19.15-20.15 Baletti II lk

Perjantai

15.00-16.00 Ladytanssi 60 +     
16.00-17.00 Show 1 yli 13- vuotiaat
17.00-18.00 showjazz 1 alk. 8-12 v
18.00-19.00 showjazz 2 jatko 9-12 v
19.00-20.15 Show 2  jatko 15+

Lauantai

Ek junnut, vaihtuva aika

SUNNUNTAI

19.00-20.00 äijäjumppa

SAUVON LUKUJÄRJESTYS 2018-2019

Tunnit muuttavat takaisin Sauvon Työväentalolle

Keskiviikko

13.30-15.30 Tanssikaruselli-tanssikerho 7-10 v
15.30-16.30 Latinoshow 11 +
16.30-17.15 Streching ( sopii kaiken ikäisille)
17.15-18.00 Latino-show 7-10 v
18.00-19.00 Bodyweight, kehonpainotunti aikuisille

Perjantai

13.20-14.05  Show  7-11 v (tarkoitus ehtiä koulukyytiin)
15.00-16.00 Show 1
16.00-16.45 Fit4dance
16.45-17.45 Show2
17.45-18.30 Tanssmix 4-7 v

MYNÄMÄEN LUKUJÄRJESTYS 2018-2019

Maanantai

15.15-16.15  Show-Mix 13+ kaikille tarkoitettu ryhmä (Mihi-kortti)
16.15-17.15 Nykytanssi edistyneet
17.15-18.15 Baletti 10-12 v
18.15-19.00 Lastentanssi 3-5 v 
19.00-19.45 Show Kids 6-8 v

Keskiviikko 

15.30-16.30 show 1
16.30-17.30 baletti 10-12 v
17.30-18.30 baletti edistyneet
18.30-19.45 show 2

Perjantai

15.30-17.00  Nykytanssi EK-ryhmä 14+ 
17.00-18.00  Baletti edistyneet
18.00-19.00 Show 1 alkeisryhmä 9-12 v
19.00-19.45 Akrobatia 8+

AURAN LUKUJÄRJESTYS 2018-2019

Perjantai

16.30-17.30 Showjazz 10-13 v
17.30-18.15 Alkeisbaletti 7-9 v
18.15-19.00 Lastentanssi 4-6 v

Ilmottaudu tunneille ja kursseille!

Siirry nettivaraukseen »